Címkék

Nagyon egyszerűen, elég, ha figyelmetlenül olvassuk el a receptet.

Kedden találtam egy francia süti receptet, a clafoutis-t. Nagyon egyszerű, de igazán, bátran próbálja ki bárki, és nagyon finom. Nekem meggyem volt itthon, de szerintem bármilyen gyümölccsel finom lehet.

Íme, a recept:

40 dkg gyümölcs
4 tojás
8 dkg cukor
10 dkg liszt
2 dl tejszín
0,5 dl tej
egy evőkanál vaníliás cukor
csipet só
egy mokkáskanál fahéj
vaj a tál kikenéséhez

A sütőt 180 fokra előmelegítem. Kivajazok bőségesen egy laposabb tűzálló tálat, a gyümölcsöt beleterítem. Az egész tojásokat a cukorral és a vaníliás cukorral habosra keverem, beleteszem a sót, fahéjat. Hozzáadom a lisztet, csomómentesre keverem, majd a tejet és a tejszínt. Kicsit sűrűbb palacsintatésztát kapunk, ráöntöm a gyümölcsre és kb. 30-35 perc alatt arany barnára sütöm. Akkor jó, ha belül még remegős, de már nem folyékony.Nagyon-nagyon finom, főleg melegen!

Na és hogy lesz ebből palacsinta? Úgy jártam, hogy a recept olvasása közben ott leragadtam, hogy 0,5 valami, de nem néztem meg a mértékegységet, ezért fél liter tejet tettem a tésztába fél deci helyett. Akkor lett gyanús, amikor tovább olvasva láttam, hogy sürü palacsintatésztát kellene, hogy kapjak. Egy kissé elnéztem a mértékegységet! Megkóstoltam, finom volt a tészta, eltettem a hűtőbe, tegnap még tettem bele lisztet, buborékos vizet, abból lett a palacsinta. Finom lett, próbáljátok ki ezt is, ha van kedvetek hozzá.

clafoutis